Tek Kullanımlık Kap Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Tek Kullanımlık Kap Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
İçindekiler

Tek kullanımlık kaplar her zaman için gerekli ürünlerden biri olmakla birlikte kullanıcılara pratik bir çözüm sunar. Pratik ve hijyenik kullanım özelliklerinden dolayı çok sık kullanılmaktadır. Günümüzde en fazla gereksinim duyulan tek kullanımlık kaplar arasında yemek kapları gelmektedir. Bu tek kullanımlık olan kaplara Kullan at çorba kasesi eşlik eder. Çok sayıda farklı kullan at kap türleri bulunur. Bu kap türleri kişilere kulanım kolaylığı sunmasının yanı sıra kalabalık ortamlarda yapılan yemekli etkinlikler için oldukça işlevsel ürünlerdir.

Kullanıcılar hiç kuşkusuz ki kullanım alanlarına uygun şekilde kullan at kap seçimi yaparlar. Tek kullanımlık olan ürünler özellikle gıda sektörlerinde hijyenin sağlanması adına daha sıklıkla tercih edilir.

Tek Kullanımlık Olan Kapların Sağlamış Olduğu Faydalar Nelerdir?

Gündelik yaşantıda oldukça faydalı olan tek kullanımlık plastik kap hemen her gıda ürününün saklanması ve muhafaza edilmesinde önemlidir. Tek kullanımlık olan kap çeşitleri kullanıcılara her açıdan büyük avantajlar sağlarlar. Özellikle kullan at plastik kap formunda olan ürünler ise belirli zamanlarda oldukça işe yarayan tek kullanımlık ürünler arasındadır. Kullan at ürünlerin kişilere sunmuş olduğu avantajlar şu şekildedir:

 • Kullanım kolaylığı sunması
 • Hızlı kullanım için uygun olması
 • Hijyenik olması
 • Yapılacak olan servisin hızlı ve kolay şekilde olması
 • Ekonomik ürün olması
 • Pratiklik

Tek kullanımlık olan plastik veyahut farklı materyalden üretilen kapların en önemli tercih edilme nedeni hiç kuşkusuz ki hijyenik olmasıdır. Bundan dolayı da kullan at kaplar her sektörde kullanılır. Özellikle restoran ve gıda hizmeti sunan mekanlarda sıklıkla kullanılır. Ayrıca bu tek kullanımlık ürünler arasında yer alan tek kullanımlık şeffaf kap türleri özellikle kişilerin yanlarına yemek veya gıda maddesi taşımak istediklerinde de güvenle tercih edebilecekleri ürünlerdir.

Tek Kullanımlık Olan Kap Türleri Nelerdir?

Tek kullanımlık kap türleri arasında çok farklı ürünler için tasarlanmış farklı materyalden üretilmiş ürünler E ticaret sitemizde mevcuttur. Bu tek kullanımlık olan ürünler arasından gereksinim duyduğunuz bir ürüne kolaylıkla toptan olacak şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Sitemizde yer alan tek kullanımlık kap türleri şu şekildedir

 • Karton Gıda Malzemeleri
 • Alüminyum Kaplar
 • Sızdırmaz Kaplar
 • Karton Kutular
 • Salata Kaseleri
 • Alüminyum Tepsi
 • Köpük Tabak

Tüm bu tek kullanımlık olan kap türleri günlük yaşantımızda sürekli olarak tercih edilen ürünlerdir. Restoran ve gıda sektöründe yer alan tüm mekanlarda müşterilere yemek siparişleri verdiklerinde bu kullan at kaplar ile evlerine servis edilir.

Tek Kullanımlık Alüminyum Kaplar Kullanışlı Mı?

Tek kullanımlık alüminyum kap kullanımı son dönemlerde plastik kaplara nazaran daha kullanışlıolması sebebiyle tercih edilmektedir. Alüminyum kaplar özellikle ısıya daha dayanıklı olduklarından dolayı tatlı servislerinde daha sık tercih edilir. Farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilen tek kullanımlık alüminyum kase türleri E ticaret sitemizde bulunur. Genellikle alüminyum kaselerde sütlaç, künefe gibi tatlılar servis edilir. Ayrıca taşınması, muhafaza edilmesi daha kolay olması adına alüminyum tepsi her çeşit böreğin taşınmasında kullanılır. Tek kullanımlık olan alüminyum tepsiler sitede bulunmaktadır.

Alüminyum oval tepsi türlerinde de farklı tatlı çeşitlerini kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Alüminyum kap türleri arasında ayrıca yine alüminyum materyalden üretilen sızdırmaz kap modelleri bulunur. Bu sızdırmaz kaplar kapaklı modelleri ile hemen her gıdanın, şerbetli olan tatlıların rahatlıkla ve güvenle taşınmalarını sağlar. Alüminyum kapların kullanışlı olmasının yanı sıra taşınması gereken gıda ürününün kolaylıkla soğumasını engellediği için de tercih ediliyor.

Alüminyum kaplar ayrıca kapaklı şekilde de sitemizde mevcuttur. Bu alüminyum kap modellerini tercih ederek kolaylıkla taşımanız gereken yiyecekleri korunaklı şekilde taşıyabilirsiniz. Hiçbir şekilde sızdırma veya dökülme gibi problemler ortaya çıkmaz. Özellikle sıvı gıdaların taşınmasında seçilmesi sağlıklı bir karar olan alüminyum kapaklı olan kullan at kapları oldukça kullanışlıdır. Alüminyum künefe kabı veyahut yine alüminyum sütlaç kase kullan at ürünleri tercih ederek tatlılarınızı soğutmadan tüketebilirsiniz.

Karton Gıda Kapları Nelerdir?

Günümüzde özel davetlerde, düğün, sünnet, doğum günü gibi yemekli olan özel gün davetlerinde insan kalabalığı yoğun olacağı için kullan at gıda malzemeleri daha sıklıkla tercih ediliyor. Zira hem hijyenik olması sebebiyle hem de kullanma kolaylığı sunması nedeniyle işletmeler veyahut hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Karton gıda malzemeleri gerek sıcak gerekse soğuk gıdaların taşınmasında veya servis edilmesinde kullanılır.

Köpük tabak formunda olan kullan at ürünleri ise yine farklı ürün formlarında E ticaret sitemizde bulunur. Gereksinim duyduğunuz tüm kullan at tabakları yine sitemiz aracılığıyla toptan şekilde ulaşabilirsiniz. Köpük kullan at tabaklar plastik kullan at tabaklara göre daha kalitelidir. Beyaz renkte olmasından dolayı gıda sektöründe tercih edilir. Köpük tabakların kullanım alanları şöyledir:

 • Düğün
 • Mevlid
 • Piknik
 • Kamp

Bu alanlarda daha sıklıkla kullanılan köpük tabaklar ayrıca hayır yemeklerinin dağıtıldığı alanlarda kullanılır. Kullan at formunda olan köpük tabaklar kullanıcılara yüksek maliyet oluşturmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullan at tabaklarımız ürünün üretiminde kullanılan materyale ve kalitesine, sayısına göre fiyat farklılıkları oluşturur.

Sitemizde yer alan kullan at formundaki tabaklar kolaylıkla deforme olmayacak kalitede üretilir.

Kullan at tabaklar hiçbir şekilde sağlığa zararlı değildir.